Szép Magyar Beszéd

Iskolánkat Seres Borbála (4. osztály) és Sándor Márton (3. osztály) képviselte a hatvani 5. Számú Általános Iskolában megrendezésre került Városi Szép Magyar Beszéd versenyen. Bori a 4.osztályosok kategóriájában a 2.helyen végzett.

Gratulálunk Nekik!

Lukovszkiné Toman Márta

20200121 szepkiejtesi2

Nagy Lili úszás eredményei

Nagy Lili 4. osztályos tanuló 2019. december 19-20-án részt vett Egerben, a 6. HE-DO-PRO AGRIA KUPÁN, mely cikluszáró nemzetközi verseny volt. Több versenyszámban is sikereket ért el.

Matematika verseny

Iskolánkból több 7. és 8. osztályos diák vett részt a Bajza József Gimnázium által szervezett matematika versenyen. A második fordulóba 8 nyolcadikos és 3 hetedikes tanulónk jutott tovább, akik december 13-án egy rendhagyó programon vehettek részt. Az Élményműhely foglalkozásba bekapcsolódva a diákok tetraédereket állítottak össze, amelyből a gimnázium udvarán egy „háromemeletes” piramist építettek.

Ezt követően került sor a versenyre, amelyen nagy örömünkre a nyolcadik osztályból Kátai Roland első helyezést ért el, Benkő Ádám pedig a hatodik helyen végzett.

Gratulálunk a szép eredményekhez!

021

bajzamatek 4

Gazdakalendárium

20191125 105027

Iskolánk idén két osztályban (3. és 4. osztály) indította útjára a Gazdakalendárium elnevezésű programot. A szeptemberi szentendrei látogatás után most hozzánk látogattak el a program megvalósítói és az erdőről tartottak egy közel három órás foglalkozást. Mesét hallgattunk, énekeltünk, megismerkedtünk az erdő kincseivel egy erdész segítségével, majd gubacstintát készítettünk.

Nagyon érdekes és gazdag programban volt részünk.

Világ Gyalogló (Hó)Nap

vilaggyaloglo 1hely

Iskolánk az őszi eresztvényi kirándulást benevezte a Magyar Szabadidősport Szövetség Világ Gyalogló (Hó)Nap elnevezésű programjába. A tanintézmények-iskolák kategóriában az első helyezést értük el, mellyel 50 000 Ft értékű ajándékutalványt nyertünk, melyet sportszerek vásárlására fordíthatunk.